Шотландія - батьківщина Роберта Бернса
Шотландія – це країна на півночі Великобританії. Вона є частиною Великого Об’єднаного Королівства Великобританії й Північної Ірландії.
Шотландія складається з двох історико-географічних частин: Хайлендс (дослівно – верховина) і Лоулендс (дослівно – низовина). Гірська частина – це суворий край з безлюдними долинами. З давніх-давен гори захищали країну від завойовників, давали притулок, їжу й водночас загартовували мужність і волю шотландців. Хайлендс укритий лісами та гірськими річками.Столиця Шотландії – Едінбург, відомий своїми замками. Неофіційним символом країни, є національний музичний інструмент - волинка.
Кілт – предмет національного шотландського чоловічого одягу у вигляді спіднички, традиційний одяг шотландських горян. Шотландія також країна міфів та загадок.
Шотландці, як і українці, народи, які не втратили інтересу до своїх споконвічних звичаїв і традицій, люблять їх і дуже високо цінують. Відчуття національної значущості, гідності і патріотизму, що займають важливе місце в їх історії і культурі, пронизують всі сторони життя.
Прапор Шотландії являє собою синє полотнище з косим (Андріївським) хрестом. Згідно з легендами, король шотландців Ангус перед битвою з англосаксами побачив у небі знамення у вигляді X-подібного хреста, на якому було розп'ято Андрія Первозванного. Шотландці у битві здобули перемогу. Апостола Андрія вважають покровителем Шотландії.
У стародавньому літописі “Повість минулих літ” розповідається про подорож Апостола Андрія Первозваного углиб українських земель: «І прибув він до гирла Дніпрового, а звідти вирушив угору по Дніпру. І сталося, що він прибув і зупинився під горами на березі. А ранком, уставши, промовив він до учнів, що були з ним: “Бачите ви гори ці? На горах цих засяє благодать Божа, буде місто велике і багато церков здвигне тут Бог”. І піднявся він на гори ці, поблагословив їх, помолився Богу і зійшов з гори цієї, де пізніше виріс Київ”.
В цих країнах живуть самобутні народи, що в себе на батьківщині вгадують місцевість краянина за кольоровими перехресними смугами на шотландському вбранні, як і ми вирізняємо вишивки Поділля, Буковини, Полтавщини, Гуцульщини чи Полісся.